10/09/2019

eTwinning - “PIKNIKS DZEJAS PASAULĒ”

Izveidots: 10.Septembris, 2019 Autors: Agris Ankravs ievietots: Projekti

Septembris ir DZEJAS dienu mēnesis. Tāpēc JAK Barkavas struktūrvienības skola piedalās nacionālā eTwinning  projektā

“PIKNIKS DZEJAS PASAULĒ”, kurā darbojas 7 Latvijas skolas: Jak Barkavas struktūrvienība, Vangažu vidusskola, Jēkabpils Mākslas skola, Liepājas Raiņa 6. vidusskola, Jūrmalas Majoru vidusskola, Valsts SIA “ Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums”, Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola, projekts ilgs septembra, oktobra mēnesi. Šo projektu organizē mūsu skolas bibliotekāre Maija Opincāne, līdzi darbojas arī skolotājas Mairita Smeltere un Raivita Sondore, Agris Ankravs.

 Visi projekta dalībnieki ir gatavi daudzveidīgi, krāsaini un radoši iepazīt moderno 21.gs. literatūras pasauli un dzejniekus DZEJAS PIKNIKA PROJEKTĀ, sadarbojoties ar citiem Latvijas skolu partneriem, lai iepazītu vēl nebijušās dzejas mākslas formas un to savdabību 21. gadsimtā, uzklausīt citu viedokli un izteikt savas domas, ir gatavi jaunrades darbam, gūt jaunas prasmes, iemaņas un pieredzi dzejas pasaulē, strādājot arī ar digitālajiem rīkiem, interaktīviem uzdevumiem. Tiks apmeklēti dažādi dzejas pasākumi novadā, rīkotas interesantas dzeja aktivitātes skolā, un noslēgumā visi projekta partneri ar jauniešiem tiksies Nacionālajā bibliotēkā Rīgā uz kopīgu noslēguma pasākumu.

A. Silaroze pauž, ka “dzeja vienlīdz ir filozofiskas pārdomas, skatot pasauli no varavīksnes loka otrās puses. Tā reizēm dod spēku rudens vētrās, mirdzumu acīs, brīnumu sirdīs, lai lasītājs spētu kā klinšu ērglis celt dzīvi spārnos…” Esam gatavi to pamēģināt arī mēs…

Līdz ar to jāsaka, ka mācību gads JAK Barkavas struktūrvienībā ir uzsācies radošuma pilnā gaisotnē, aktīvi iesaistoties starptautiski un nacionāli interesantos eTwinning projektos.

Lai visiem veiksmīgs jaunais 2019./2020. mācību gads!

Informāciju sagatavoja
JAK Barkavas struktūrvienība
Mairita  SMELTERE
Latviešu valodas un literatūras skolotāja